O nás

 

Poznejte Rebelion ateliér

 

Rebelion ateliér založil v roce 2015 Jaroslav Bičan, který léta pracoval jako manažer ve známém obchodě s luxusní módou. Jelikož časem zjistil, že jeho práce mu nedává ten pravý smysl a že od malička toužil mít vlastní obchod s oblečením a umět šít, založil Rebelion ateliér, společně s Rebelion store, který se zaměřoval na prezentaci českých a slovenských návrhářů. Ve svém myšlení chtěl jít ale ještě dál a ukázat klientům, jak vlastně samotné oblečení vzniká. Proto vznikl Rebelion ateliér. Tenkrát jako malý ateliér v centru Brna, který měl nechat nahlédnout pod pokličku fashion průmyslu. Časem se přidalo více lektorů a jak zájem o kurzy šití rostl, rozrostla se také nabídka. Kromě ateliéru v Brně se přidala Praha, Olomouc a Plzeň. 

V roce 2019 jsme naše kurzy šití rozšířili i o eshop, kde nabízíme krejčovské pomůcky a drobnou galanterii. Na náš eshop se snažíme vybírat pouze kvalitní pomůcky, které mají dlouhou výdrž a kvalitní zpracování.

Pro všechny, kteří pracují v Rebelion ateliér, je šití životní náplní. Naši lektoři jsou vystudovaní nebo získali během života velkou praxi, která má mockrát větší váhu než všechny školy světa. Máme i takové, kteří se toho nebáli a šli studovat za hranice a přinesli si s sebou zkušenosti v oblasti fashion, které by u nás nezískali. Všechny naše lektory pravidelně školíme, a to zejména v komunikaci a formě učení, protože šití mají už tak trochu v krvi. Lektory vybíráme tak, aby zapadali do našeho konceptu.

Rebelion ateliérem prošlo již více než 10 000 účastníků a další stále přibývají. V Rebelion ateliéru jsme si vždy zakládali na tom, aby se účastníci u nás cítili příjemně a mohli si odpočinout od každodenního stresu. Nejsme škola a proto vás nikdo u nás nebude kárat. Důležitá je pro nás také komunikace, kdy se snažíme zájemcům vyjít co nejvíce vstříc. 

 


 

Kdo se o vás stará

 

IMG_3564 2 jana-salikova jaroslav_rebelion_atelier
Kristina Dufková
office assistant Praha

office@rebelionatelier.cz
+420 725 816 562

Jana Šalíková
office manager Brno


jana@rebelionatelier.cz
+420 183 455

Jaroslav Bičan
company owner

 

jaroslav@rebelionatelier.cz
+420 608 888 803


Kdo vás učí v Praze

 

Laura Vlčková

Laura vystudovala Střední průmyslovou školu oděvní v Praze a současně studuje Oděvní a textilní design na Technické Univerzitě v Liberci. Kromě Rebelion ateliéru působí v divadle RockOpera Praha jako kostýmní výtvarnice a garderobiérka. Šije také pro návrhářku Kláru Holanovou.

 


Edita Dvořáková

Edity první šicí projekt byly šatičky na barbínu. Bylo jí 8 let, šatičky byly z černého šifonu a šité obrovským předním stehem bílou nití. A ona na ně byla neskutečně pyšná.
Od té doby se Edita od barbín přesunula na sebe a na kamarádky a od předního stehu k výpustkovým knoflíkovým dírkám. Ale pořád jí zůstala radost z toho, že něco vytvořila – že to zvládla a že to zvládla ještě líp než posledně. Stejně tak i radost z objevování, jakým způsobem to vlastně nejlíp vytvořit a proč to funguje zrovna takhle. Proto se nakonec rozhodla přidat si do kolonky „vzdělání“ po divadelní vědě a italianistice ještě i oděvní návrhářství, aby ten elán taky měl nějaké solidní řemeslné podklady pro svoje využití. Je moc ráda, že si teď může to vytváření a objevování užívat nejen sama, ale že se o ně může na kurzech i podělit.

 


 

Tatiana Piussi

 


 

Kristina Dufková

Kristina je office assistant a lektorku v Rebelion ateliér. Vystudovala Střední průmyslovou školu oděvní v pražských Holešovicích a Vyšší odbornou školu oděvního návrhářství. Svá studia prozatím zakončila bakalářem na Solent University v Southamptonu (UK) kde rozvíjela vlastní tvorbu, učila se konstrukčním manipulacím a modelování na panně. Ráda tvoří oděvy které jsou zajímavé na pohled, zábavné ale i správně funkční.

 


Hana Vojtková

Hanka s textilní tvorbou začala před 47 lety a dodnes je to její největší koníček. Zajímá ji kreativní práce s materiály a barvami, tradice odívání a dekorativní tvorba. Dává přednost kvalitnímu provedení a perfektním detailům v kombinaci s nekonečnou fantazií.

 


Iva Klimentová

 

 

Kdo vás učí v Brně

 

Hana Prchalová

Hanka vystudovala Střední školu oděvní v Prostějově, následně bakaláře a magistra na UTB ve Zlíně - obor design oděvu. Po studiu dva roky pracovala jako head designer pro streetwear značky Meatfly a Nugget a následně si založila vlastní značku TO.GET.HER, která v současné době nabízí udržitelné svatební šaty a udržitelnou ready to wear pro ženy.

 


 

Jana Šalíková

Jana se šití věnuje již od svých 15 ti let. Studovala design oděvu na českých tradičních oděvních školách, zažila pár stáží v zahraničí, které ji v její práci výrazně zformovaly a později svá studia propojila s dějinami umění, jež se staly její vášní.
V Rebelionu začínala a stále působí jako lektorka, od září 2021 pracuje rovněž jako office area manager pro brněnský ateliér.  Na práci v Rebelionu má ráda nejen skvělý kolektiv, jež se napříč městy vytvořil, ale zejména práci s lidmi, kteří se do Rebelion ateliéru přichází naučit něco nového. Nejlepší pocit pro Janu je ten, když odchází spokojený zákazník, co se právě naučil něco si vytvořit…ať už je to právník, úředník či architekt.:)

 


Barbora Uhlířová

Už jako malá tvořila a šila oblečky pro panenky. Následovaly oděvní střední a oděvní vyšší odborná škola. Po škole pracovala u brněnských návrhářů a nedávno začala šít pod svou vlastní značkou.
Navíc fakt, že její babička byla vyhlášená dámská krejčová a maminka je učitelka, ji předurčil, že zároveň bude lektorkou šití a toto krásné řemeslo bude moci předávat dál.

 


 

Vendula Cetlová
Zpět do obchodu