Často kladené otázky

 

1. Jaké typy kurzů nabízíte? 

 

V nabídce máme kurzy 7 týdenní - 2 hodiny týdně, celkem 14 hodin, ve vámi vybraný den a čas z naší nabídky, víkendové - kurz proběhne během jednoho víkendu, v sobotu a neděli, a to v čase 9:00 - 16:30, s pauzou na oběd, individuální - účastník si sám, po domluvě s lektorem, zvolí dny a časy, kdy chce kurz navštěvovat a dlouhodobé semestrální - 2 hodiny týdně, celkem 40 lekcí, po dobu cca 5 měsíců.

 

2. Jak často kurzy probíhají?

 

7 týdenní kurzy se opakují. Konkrétně je 7 týdnů kurz, týden pauza na úklid ateliéru a seřízení šicích strojů, poté opět 7 týdnů a tak dále. Takto kurzy běží po celý rok. Víkendové kurzy jsou vypsány na každý víkend v roce. Semestrální kurzy se vypisují 2 ročně. 

 

3. Pro koho je vhodný kurz šití pro začátečníky?

 

Kurz šití pro začátečníky je vhodný pro ženy i muže, cca od 15 let. Určen je pro ty, kteří šicí stroj nikdy nepoužívali a možná ani nikdy neviděli. Nemusíte se vůbec ničeho bát, vše vám ukážeme a naučíme vás, jak se strojem pracovat. 

 

4. Musím si na kurz něco přinést s sebou? 

 

Zde záleží na typu kurzu. Na některé kurzy nic nepotřebujete, například na kurz konstrukce střihů, kde máme pro vás vše připraveno v ateliéru. Tam, kde je potřeba látek, například kurz šití pro začátečníky, mírně pokročilé a tak dále, tam vám zašleme podrobné instrukce, jaké látky si na jaký produkt zakoupit. Kromě látek, případně nějakých komponentů (zipy, druky) si nemusíte na kurz nic nosit. Vše je v ateliérech připraveno, na kurz si tedy nemusíte nosit šicí pomůcky. Začátečníci mají v ceně zahrnutou i tričkovinu na šití trika.

 

5. Můžu si na kurz přinést vlastní stroj? 

 

Pokud se během kurzu chcete učit na vlastním stroji, není to problém. Stačí, když nám to dopředu nahlásíte, ať víme, jaký typ stroje si přinesete.

 

6. Můžu si lekci nahradit? 

 

Co se nahrazování týče, vše máme uvedeno v obchodních podmínkách, a to konkrétně v Čl. V a VI. , kde je vše podrobně rozepsáno.

 

7. Můžu kurz uhradit na splátky?

 

Kurzy 7 týdenní, víkendové a individuální není možné uhradit na splátky. U semestrálních kurzů šití to možné je, avšak pouze po předchozí domluvě, a to ve dvou splátkách. Kurz však musí být plně uhrazen před jeho začátkem. 

 

8. Probíhá ve vašich ateliérech kurz v rouškách v případě epidemie/pandemie? 

 

Ano, pokud je to takto nařízeno vládou. Veškeré pomůcky a sociální zázemí jsou pravidelně desinfikovány a veškerá výuka probíhá v rouškách. Pokud některý účastník dorazí na lekci a odmítne si roušku nasadit, lektor má nařízení takového účastníka na lekci nepřijmout. Je pro nás důležité, abyste se vy, jako účastníci, ale také lektoři, na lekcích cítili bezpečně. Stejně tak je to důležité pro zachování fungování našich ateliérů.

 

9. Jakým způsobem lze kurz uhradit? 

 

Kurz můžete uhradit buďto bezhotovostním převodem na náš bankovní účet nebo kartou online přes poskytovatele platební brány GoPay. Podklady k platbě (zálohová faktura) vám dorazí emailem po odeslání přihlášky, společně s potvrzením o přijaté přihlášce. V případě platby převodem je splatnost 3 dny. Po zaplacení vám dorazí do emailu faktura za uhrazenou platbu.

Zpět do obchodu