Víkendové kurzy duben - květen 2022
Neohodnoceno

Video kurzy: začátečníci & techniky šití

 

 • výhodnější cena za 2 kurzy
 • video si můžete kdykoliv zastavit a přehrát později
 • přístup k videím není časově omezen
 • po zaplacení vám dorazí odkaz na videa na celý kurz
 • na kurz je potřeba mít doma vlastní šicí stroj a šicí pomůcky
Skladem
Kód: 828
4 680 Kč
Kategorie: Online kurzy

Video ukázka z kurzu

 

 

 

JAK KURZ PROBÍHÁ

 

 •  Po zaplacení vám dorazí odkaz na videa na celý kurz

 

CO JE NA KURZ POTŘEBA? 

 

 • vlastní klasický šicí stroj
 • šicí pomůcky
 • žehlička
 • veškeré informace ohledně zipů obdržíte emailem
 • zipová patka
 • patka na skrytý zip výhodou

  

JAK LZE KURZ UHRADIT

 

 • Kartou online - přes platební bránu GoPay
 • Převodem na bankovní účet

 

PRŮBĚH LEKCÍ ZAČÁTEČNÍCI

 

1. lekce

Čeká vás úvodní hodina, která je z velké části teoretická, ale nebojte, dostanete se i ke stroji. Hlavně veškeré získané informace se vám budou v budoucnu hodit, a to i v průběhu kurzu. Vysvětlíte si, jaké pomůcky jsou k šití potřeba, jakým způsobem funguje šicí stroj, proč se při šití neobejdete bez žehličky a vyzkoušíte si prošívat látku. 

 

2. lekce

Stroj máme vysvětlený a tak si vyrobíte vzorník ručních stehů. Vyzkoušíte si například základní přední steh, řetízkový i skrytý zapošívací, kterým se zapravují kalhoty i sukně. Chybět nebude přišívání knoflíku a strojová knoflíková dírka.

 

3. lekce 

Základy máte za sebou a nyní se můžete připravit na výrobu praktické plátěné tašky s uchem. Váš level šití bude zase o něco výš! A věřte, že taková taška vlastní výroby vám udělá spoustu radosti. 

 

4. lekce 

Pracovat s tkaninou už umíte. Stroj už vás poslouchá na slovo a tak můžeme vyzkoušet složitější materiály. Tkaninu nahradíme úpletem, nebo-li pleteninou a vyzkoušíte si zpracovat pružnější materiál. V této lekci vás čeká šití trika. Naučíte se například jak všívat rukáv nebo jak začistit průkrčník. V této lekci si představíme další stroj, kterým je overlock. Vysvětlíme si jeho funkci a jak s ním pracovat. Pokud overlock doma nemáte, nebojte, ukážeme si varianty jak šít pružné materiály i na klasickém šicím stroji. K triku od nás zdarma dostanete střih ve formě pdf.

 

 

PRŮBĚH LEKCÍ TECHNIKY ŠITÍ

 

1. lekce – druhy švů a stehů

V první lekci se budete věnovat různým druhům švů a ručních stehů. Vytvoříte si vzorník, na kterém si vyzkoušíte klasický hřbetový šev, dvojitý hřbetový šev nebo-li francouzský a šev přeplátovaný, který je často používaný na riflích a pánských košilích.

 

2. lekce – lemování

Naučíte se správně lemovat šikmým proužkem a vysvětlíte si v čem je jeho výhoda. Dále se naučíte šít poutka a špagetová ramínka.

 

3. lekce – kapsy

Ve třetí lekci se budete věnovat šití kapes. V kurzu se naučíte, jak ušít kapsu nakládanou, ve švu a klínovou.

 

4. lekce – zipy

V těchto dvou lekcích si ukážete jak vsazovat různé druhy zipů. Například klasický, který si vyzkoušíte vsadit více způsoby. Mezi ně patří i kalhotový nákrytový rozparek na zip nebo-li poklopec. Chybět nebude ani šatový skrytý zip.

 

5. lekce – rozparky

Tentokrát na vás čeká rozparek dotykový, který se používá například u sukni, rozparek nákrytový, který se používá například u kabátů a sak a vsadkový, který najdete například ve výstřihu u polokošil nebo tunik.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení